Egyéni /csoportos szenzoros integrációs terápia (DSZIT)

A dinamikus szenzoros integrációs terápia olyan módszer, amely a benne résztvevő gyermeknek izgalmas játéklehetőségeket nyújt, olyanokat, amelyek segítségével éretlen vagy egyes területeken nem kellően differenciált működésű idegrendszerüket saját aktív részvételükkel, önszántukból, egyéni utakon járva fejleszthetik. Tehát nem egy meghatározott, beszabályozott tréning, hanem változatos, sokféle tevékenységet felkínáló, a gyerek számára örömet okozó játékfolyamat.

DSZIT

Mozgáskotta

A Mozgáskotta Módszer egy különleges magyar fejlesztés, mely az óvodás korú gyermekek testi, kognitív, affektív, és viselkedéses funkcióira irányul. A módszer olyan komplex fejlesztési program, mely az óvodás gyermek motoros (mozgásos) aktivitását kielégítve, de értelmi, érzelmi fejlődését is előmozdítva – mindezt természetesen játékos formában – biztosítja a különböző részképességek fejlődését. 
Többféle szimbólum alkalmazásával, kottaszerűen megjelenített feladatsorok segítik a gyermekek fejlődését.
A Mozgáskotta Módszer egyszerre irányul a figyelemre, a téri tájékozódásra, a vizuális észlelésre, mozgásra, emlékezetre, de számos egyéb olyan területre mely a gyermek fejlődését elősegíti, hiszen az eszközök végtelen számú lehetőséget biztosítanak a pedagógusok számára.

Kiknek ajánlott?

  • 3-7 éves gyerekeknek
  • figyelmi, téri orientáció (térbeli tájékozódás) problémával rendelkező gyerekeknek
  • akik játékos fejlesztést szeretnének gyermeküknek